top of page

Inauguracja Warsaw University of Technology Investment Factory

31 stycznia 2024 r. na Politechnice Warszawskiej w Małej Auli Gmachu Głównego odbędzie się inauguracja funduszu Warsaw University of Technology Investment Factory (WUT IF) oraz towarzyszące mu warsztaty z zagranicznymi ekspertami w obszarze funduszy VC działających przy uczelniach wyższych. 

 

Nadchodzące wydarzenie – oprócz inauguracji WUT IF – będzie także okazją do rozmowy na temat komercjalizacji badań naukowych, która odgrywa na świecie kluczową rolę w przekształcaniu odkryć akademickich w produkty i usługi dostępne na rynku. To proces, który łączy badania z biznesem, przyczyniając się do rozwoju gospodarczego i społecznego. Różne kraje i instytucje stosują zróżnicowane podejścia i strategie, aby efektywnie wdrażać wyniki badań naukowych, tworząc ekosystemy wspierające innowacyjność i przedsiębiorczość.  

 

Podczas eventu przedstawimy założenia dotyczące funkcjonowania WUT IF, który ma się stać wiodącą instytucją w tym obszarze w Polsce i w Europie. 

 

Po oficjalnej części przewidzieliśmy warsztaty prowadzone przez Jamie Macfarlane (Creator Fund) oraz Dr. Sarah Theinert (UVC Partners) dotyczące aspektów funduszy VC działających przy uczelniach wyższych. Spotkanie to będzie skierowane przede wszystkim do przedstawicieli uczelnianych start-upów i spin-offów.  

 

Prowadzący warsztaty posiadają wieloletnie doświadczenie i wiedze ekspercką w swojej dziedzinie. Jamie Macfarlane założył Creator Fund w 2019 roku. Podczas studiów MBA w Stanford Business School zobaczył, jak wiele wiodących na świecie firm technologicznych powstało na amerykańskich kampusach. Od tego czasu skalował Creator Fund na 28 uniwersytetach i zbudował portfel składający się z ponad 25 firm.  

 

Sarah Theinert jest dyrektorem ds. partnerstwa i tworzenia wartości w UVC Partners, firmie venture capital, która łączy startupy z siecią ponad 150 korporacji poprzez ścisłe partnerstwo z monachijskim UnternehmerTUM (UTUM), wiodącym europejskim centrum innowacji. Theinert pełni podwójną rolę: jest odpowiedzialna za zarządzanie relacjami z partnerami korporacyjnymi, którzy chcą zbadać możliwości współpracy ze spółkami portfelowymi UVC Partners, ale także za wspieranie portfela startupów jako ekspert w zakresie strategii wejścia na rynek, marketingu i sprzedaży. 

Comments


bottom of page